الیاف پلی استر در تهران باعث پایین رفتن نرخ یورو شد

الیاف پلی استر در تهران خانواده پلی استرهای مصنوعی شامل پلی استرهای آلیفاتیک خطی با وزن مولکولی بالا (Mn> 10000) پلیمرهای نیمه بلوری کم ذوب (متر 40-80 درجه سانتیگراد) هستند و خواص مکانیکی نسبتاً ضعیفی از خود نشان می دهند.

تجزیه پذیری ذاتی آنها، ناشی از ناپایداری هیدرولیتیکی آنها، آنها را برای کاربردهایی مناسب می کند که در آن تأثیرات محیطی احتمالی نگران کننده است، به عنوان مثال. بسته بندی، اقلام یکبار مصرف یا فیلم های مالچ کشاورزی⁠ یا در کاربردهای زیست پزشکی و دارویی.

پلی استرهای هیدروکسی پایانه خطی آلیفاتیک با جرم مولی کم (Mn < 10000) به عنوان ماکرومنومر برای تولید پلی یورتان ها استفاده می شود.

پلی استرهای پرشاخه به دلیل ویسکوزیته پایین، حلالیت خوب و عملکرد بالا به عنوان اصلاح کننده رئولوژی در ترموپلاستیک ها یا به عنوان اتصال دهنده های عرضی در پوشش ها استفاده می شوند.

الیاف

پلی استرهای آلیفاتیک-آروماتیک، از جمله پلی (اتیلن ترفتالات) (PET) و پلی (بوتیلن ترفتالات) (PBT)، پلی (هگزامتیلن ترفتالات) (PHT)، پلی (پروپیلن ترفتالات) (PTT، Sorona) و غیره نیمه بلوری با ذوب بالا هستند. مواد (متر 160-280 درجه سانتیگراد) که به عنوان ترموپلاستیک مهندسی، الیاف و فیلم استفاده می شوند.

کوپلی استرهای خطی کاملا آروماتیک دارای خواص مکانیکی و مقاومت حرارتی عالی هستند و در تعدادی از کاربردهای با کارایی بالا استفاده می شوند.

پلی استرهای غیر اشباع از الکل های چند منظوره و اسیدهای دوبازیک غیراشباع تولید می شوند و پس از آن به صورت متقاطع ایجاد می شوند. آنها به عنوان ماتریس در مواد کامپوزیتی استفاده می شوند.

رزین‌های آلکیدی از الکل‌ها و اسیدهای چرب چند عملکردی ساخته می‌شوند و به طور گسترده در صنایع پوشش‌دهی و کامپوزیت استفاده می‌شوند، زیرا می‌توانند در حضور اکسیژن به صورت متقاطع متصل شوند. همچنین پلی استرهای لاستیک مانند وجود دارند که به آنها الاستومرهای پلی استر ترموپلاستیک (استر TPE) می گویند.

پلی استرهای غیراشباع (UPR) رزین های ترموست هستند. آنها در حالت مایع به عنوان مواد ریخته گری، در ترکیبات قالب گیری ورق، به عنوان رزین های لمینیت فایبرگلاس و در پرکننده های بدنه خودکار غیرفلزی استفاده می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.