دستکش یکبار مصرف که فروش آن در داروخانه ها ممنوع شد

دستکش های یکبار مصرف در زمینه های مختلف فعالیت استفاده می شود: پزشکی، سالن های زیبایی و آرایشگاه ها، هنگام انجام کارهای نقاشی و تعمیرات جزئی، در آزمایشگاه ها و حتی در فروشگاه ها.

دستکش یکبار مصرف از پوست دست ها در برابر مواد شیمیایی و معرف های مختلف محافظت می کنند و به شما امکان می دهند الزامات بهداشتی را رعایت کنید. دستکش ها مواد مصرفی یکبار مصرف هستند. پس از انجام مراحل یا اتمام کار، آنها دفع می شوند.

تعداد زیادی دستکش یکبار مصرف وجود دارد. آنها در اندازه، چگالی و مواد ساخت متفاوت هستند. استریل و غیر استریل، پودری و بدون پودر وجود دارد. بیایید نگاهی دقیق‌تر به چیستی دستکش‌های یکبار مصرف بیندازیم.

انواع دستکش یکبار مصرف برای زمینه های مختلف فعالیت

از نیتریل
این ماده نرم و بسیار الاستیک است، در حالی که دستکش های نیتریل بادوام هستند، در برابر آسیب مقاوم هستند، با مواد تهاجمی واکنش نشان نمی دهند.

دستکش

دستکش های نیتریل حس لامسه را حفظ می کنند، در شرایط فارماکولوژی و آزمایشگاه استفاده می شود. آنها می توانند رنگ های مختلفی داشته باشند، زمان استفاده توصیه شده بیش از 2 ساعت نیست.

دستکش های لاتکس بسیار حساس هستند. آنها در برابر نفوذ میکروب ها محافظت می کنند، با مواد شیمیایی تعامل ندارند. دستکش های لاتکس نسبتاً صاف و برای نگه داشتن ابزار راحت هستند. این نوع دستکش توسط کارکنان پزشکی و کارمندان سالن های زیبایی استفاده می شود.

برخی از افراد ممکن است واکنش آلرژیک به لاتکس داشته باشند. علاوه بر این، این واکنش می تواند نه تنها در فردی که از دستکش استفاده می کند، بلکه در مشتری/بیماری که پوست او با مواد تماس داشته است نیز رخ دهد.

از مزایای آنها می توان به ضد حساسیت بودن اشاره کرد. این امر به ویژه در صورتی که مجبور باشید برای مدت طولانی از دستکش استفاده کنید بسیار مهم است.

آنها الاستیک هستند، به خوبی روی دست ها قرار می گیرند. آنها با مواد خاصی مانند الکل تداخل ندارند، اما نمی توانند سطح حفاظتی مناسبی را هنگام کار با مایعات بدن ایجاد کنند.

دستکش های پلی اتیلن از دست ها در برابر رنگ ها و سایر مواد تهاجمی محافظت می کنند، اما استحکام کمی دارند. آنها اغلب در زندگی روزمره یا فروشگاه های سلف سرویس استفاده می شوند، به عنوان مثال، برای تهیه محصولات نانوایی بدون بسته بندی جداگانه.

دستکش های الاستومری برای محافظت از دست ها در برابر باکتری ها، مایعات و مواد تهاجمی استفاده می شود. آنها خاصیت ارتجاعی خوبی دارند و کاملاً بادوام هستند. کشش بهتر از وینیل است، اگرچه آنها ویژگی های مشابهی دارند. هزینه کمی دارند.

دستکش ها بهترین خواص نیتریل و وینیل را با هم ترکیب می کنند. گذاشتن و درآوردن آنها آسان است. آنها به شما این امکان را می دهند که با صفحه نمایش های لمسی بدون نیاز به حذف آنها تعامل داشته باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.