قهوه اسپرسو کیلویی موجب طلاق دو زوج شد

ارزیابی کیفیت قهوه اسپرسو کیلویی به طور سنتی با پانل های حسی انسان انجام می شود.

علیرغم اینکه حواس انسان (بینایی، بویایی، چشایی، لامسه و شنوایی) کارآمدترین ابزار برای ارزیابی کیفیت هستند، محدودیت‌های متعددی برای پانل‌های حسی انسان در کاربردهای مقرون‌به‌صرفه و در مقیاس بزرگ وجود دارد.

کنترل‌های کیفیت انسانی مستلزم هزینه‌های زیادی از نظر زمان، پول و منابع انسانی، از مرحله آموزش تا آزمایش‌های کیفیت واقعی است.

علاوه بر این، تست های کیفیت تا حد زیادی به مهارت های متخصص بستگی دارد، آنها دستی، ذهنی و غیر قابل تکرار هستند، زیرا نتایج ممکن است به عوامل فردی مانند خستگی یا وضعیت سلامت اعضای پانل نیز بستگی داشته باشد.

با در نظر گرفتن این اشکالات، تکنیک‌های کروماتوگرافی گازی (GC) و طیف‌سنجی جرمی (MS) اغلب برای کنترل کیفیت قهوه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

چندین کار تأثیر شرایط فنی مختلف را بر کیفیت نهایی اسپرسو بررسی می‌کنند.

نویسندگان در تأثیر فشار آب را مطالعه کرده و قهوه تهیه شده در سه سطح فشار مختلف را با بهره‌برداری از تجزیه و تحلیل اجزای اصلی (PCA) و تجزیه و تحلیل متمایز (DA) طبقه‌بندی کردند.

تأثیر فشار نیز در ترکیب با دمای استخراج مورد مطالعه قرار گرفته است، و تجزیه و تحلیل نشان داد که تنظیمات دما و فشار از دستورالعمل‌های تخصصی حوزه (یعنی 92 درجه سانتی‌گراد و 9 بار) نزدیک به تنظیمات مورد نیاز برای به دست آوردن بهترین هستند.

قهوه اسپرسو با کیفیت. همچنین تأثیر بر کیفیت با توجه به دمای استخراج، ترکیب آب، شرایط برشته کردن و همچنین نسبت قهوه به آب، نوع قهوه و ترکیب بو داده مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

MS زمان پرواز انتقال پروتون (PTR-ToF-MS) همچنین برای نظارت بر تغییرات در ترکیب فرار و PCA و تجزیه و تحلیل خوشه سلسله مراتبی برای تمایز بین انواع قهوه مورد استفاده قرار می گیرد.

با این حال، تکنیک‌های کروماتوگرافی گازی (GC) و طیف‌سنجی جرمی (MS) گران، زمان‌بر و پیچیده هستند. آنها اغلب نیاز به زمان قابل توجهی و مداخله انسانی برای انجام تجزیه و تحلیل دارند.

به این دلایل، بسیاری از مطالعات از سیستم‌های بینی الکترونیکی (EN) برای ارزیابی کیفیت قهوه استفاده می‌کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.