قوری چینی برقی که هرگز دست را نمی سوزاند

هنگام نگهداری قوری چینی برقی به سه شرط توجه کنید آن را در جای خنک نگهداری کنید و از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید، قرار گرفتن در معرض آفتاب به سرعت محصولات چای را اکسید می کند و برخی از اجزای شیمیایی ناخوشایند مانند طعم خشک شده در آفتاب را تولید می کند که برای مدت طولانی از بین نمی رود.

از تهویه هوای بسته اجتناب کنید. تهویه برای اکسیداسیون طبیعی محصولات چای مفید است. در عین حال می تواند رطوبت هوا را به خوبی جذب کند (اما رطوبت نباید خیلی زیاد باشد، در غیر این صورت به راحتی کپک می زند). تسریع کنید. فرآیند اکسیداسیون حرارت مرطوب بدن چای و همچنین تامین رطوبت و رطوبت برای متابولیسم میکروبی.

از بوهای عجیب و غریب در فضای باز خودداری کنید چای دارای جذب خارجی قوی است و نباید با موادی با بوی عجیب مخلوط شود بلکه باید در محیطی باز و دارای تهویه قرار گیرد.

قوری

چای سیاه کهنه شده در برابر دم کشیدن بادوام و مقاوم است که از نکات زیر قابل مشاهده است:

ویژگی ها: رنگ سوپ قرمز، روشن و شفاف مانند شراب خارجی کهنه، بدون رسوب و کدورت است و ارزش زینتی زیادی دارد، هنگام دم کشیدن در ظروف شیشه ای خانگی به راحتی رنگ آن دیده می شود.

رایحه: در ابتدای دم کردن رایحه ملایم و کهنه و سفتی ضعیف و در مرحله میانی هم ملایم و هم ملایم است.

طعم: طعم در ابتدا شیرین، مرطوب و لغزنده، غلیظ، اما نه چرب، با طعمی شیرین، میان مدت شیرین و با طراوت است و در دهان ذوب می شود؛ پس از سبک شدن چای در مرحله آخر، طعم چای هنوز شیرین و خالص بدون طعم های متفرقه است.

الزامات کیفی برای چای آجری سیاه: سطح آجری صاف، الگوهای شفاف، لبه‌ها و گوشه‌های شفاف، ضخامت یکنواخت، رنگ قهوه‌ای تیره، بدون کپک سیاه، قالب سفید و غیره، رنگ سوپ قرمز نارنجی و هنوز روشن است، طعم آن ملایم است. و از طعم گس و خشن خودداری کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.