محبوبیت شدید چای سبز خارجی در عربستان دردسر ساز شد

چای که منشا آن چین است، تاریخچه ای طولانی برای استفاده دارد که طی هزاران سال در کشورهای متعددی گسترش یافته است.

امروزه این نوشیدنی یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در جهان است که بسیار جلوتر از سایر نوشیدنی ها مانند شراب، آبجو و قهوه مصرف می شود و بعد از آب در رتبه دوم قرار دارد.

تخمین زده می شود که به طور متوسط حدود 120 میلی لیتر چای سبز خارجی توسط یک فرد در روز مصرف می شود با مقادیر بالاتر (حدود 540 میلی لیتر در روز) در بریتانیا، که یکی از بزرگترین مصرف کنندگان در سراسر جهان است.

این علاقه ناشی از خواص تغذیه‌ای و درمانی آن است که تحقیقات را برای استفاده از چای برای اهداف دارویی و غذایی تحریک می‌کند.

گیاه چای بیش از 4000 سال پیش در آسیای جنوب شرقی منشاء گرفت و در حال حاضر در بیش از 35 کشور تولید می شود: برگ های آن با تکنیک های مختلف برای به دست آوردن پنج نوع چای رایج پردازش می شود.

از جمله چای های سفید، سبز، اولانگ، سیاه و puerh. فرآوری برگ های چای بر اساس برخی مراحل اصلی از جمله پژمرده شدن، غلتاندن، تخمیر و خشک کردن است.

در این میان، درجه و ماهیت تخمیر منجر به ترکیب شیمیایی متفاوتی از برگ‌های فرآوری شده می‌شود که به نوبه خود می‌تواند به خواص تغذیه‌ای و درمانی خاص نوشیدنی‌های مشتق شده منجر شود.

اگرچه چای سیاه پرمصرف ترین چای در سراسر جهان است، چای سبز در طول سال ها توجه زیادی را به خود جلب کرده است، نه تنها به عنوان یک نوشیدنی، که به ویژه در شرق آسیا مورد استفاده قرار می گیرد، بلکه به عنوان عصاره ای برای خواص تغذیه ای امیدوار کننده آن، که محبوبیت و تقاضای آن در بازار را افزایش داده است.

چای سبز با حرارت دادن برگ های تازه به منظور غیرفعال شدن آنزیم های اکسیداتیو (به عنوان مثال پلی فنل اکسیداز و پراکسیداز)، که در همه جا در برگ های چای توزیع می شوند، به دست می آید، بنابراین از اکسیداسیون اجزای پلی فنلی جلوگیری می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.