چاقو میوه خوری عرشیا موجب برق گرفتگی کودکی موجب شد

چاقو میوه خوری عرشیا برای چرخاندن سبزیجات بسیار مناسب می باشد و چرخاندن سبزی یک تکنیک 100% برش فرانسوی نیز بسیار این کار را آسان تر می کند است.

هدف از این روش این است که سبزیجات شما را به طور یکنواخت در 7 وجه (برای افراد خالص) و با طول های یکسان به دست آورید تا به آنها شکلی بیضی مانند تخم مرغ بدهد.

بنابراین، این کار باعث می‌شود که سبزیجات شما یکنواخت بپزند و در عین حال زیبایی خاصی را به ظرف شما می‌آورند، وقتی آن‌طور که باید در بشقاب چیده شوند.

برای این عمل باید یک چاقوی چرخاندن یا یک چاقوی منقار پرنده داشته باشید که به لطف شکل گرد تیغه آنها کاملا مناسب خواهد بود.

برای پوست کندن یا بریدن سبزیجات از چه چاقویی استفاده کنیم؟ پوست کندن، بریدن، تزئین سبزیجات، هیچ چیز مناسب تر از چاقوی صافی با تیغه مستقیم آن از 6 تا 11 سانتی متر برای انجام این عملیات جزئی نیست.

چاقوچاقو

چاقوی تمیز کردن یک چاقوی همه کاره همه کاره است. ضروری است، باید در هر آشپزخانه ای باشد.

کوچک و خوش دست، برای شما مفید است که پیاز و سبزی های خوب خود را برش دهید یا سبزیجات کوچک را به صورت مکعبی یا نواری تهیه کنید.

برای خرد کردن سبزیجات از کدام چاقو باید استفاده کرد؟ هنگامی که می خواهید سبزی را برش دهید، واضح است که مناسب ترین چاقو، چاقوی برش است که به آن چاقوی سرآشپز نیز می گویند.

تیغه 20 تا 35 سانتی متری آن، با لبه کمی گرد، به شما این امکان را می دهد که نوک چاقو خود را در تماس با تخته نگه دارید و به سرعت تمام سبزیجات خود را با حرکت تکان دهنده خرد کنید.

برای کسانی که سازگاری با این تکنیک برش را دشوار می دانند، Santoku وجود دارد که نسخه ژاپنی چاقوی سرآشپز است. تیغه سانتوکو، بر خلاف چاقوی سرآشپز، خمیده نیست و در تمام طول آن تقریباً یک عرض دارد.

بنابراین، برای استفاده صحیح از آن، باید چاقو را به صورت افقی گرفته و از بالا به پایین حرکت کمی اریب به آن بدهید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.