کشف کفش مردانه چرمی در تابوت مومیایی که در جنگل گلستان پیدا شد

کفش مردانه چرمی CROCKS کفش ساخته شده از لاستیک نرم و سبک وزن Croslite. ویژگی های متمایز: کفی ارتوپدی، سوراخ های تهویه، بینی گرد، بند پاشنه.

جنس رویه از جنس کراسلیت است. نام این کفش از شرکت Crocs به همین نام گرفته شده است کلمه ای که از “تمساح” گرفته شده است، زیرا از نظر ظاهری کفش ها شبیه سر کروکودیل هستند.

تخته سنگ کفش های ساخته شده از مواد مصنوعی، اغلب از پلاستیک ساخته شده است. ویژگی های متمایز: کفی صاف و بدون لغزش و جامپر پهن روی پا که انگشتان پا را باز می کند. مواد بالا – پلاستیک یا لاستیک. کفش نام خود را از محل تولید گرفته است.

در اتحاد جماهیر شوروی، چنین کفش هایی در کارخانه ای در شهر Slantsy تولید می شد. در اروپا و آمریکا، تخته سنگ ها را لغزنده می نامند (از اسلاید انگلیسی کشویی)، در آنجا چنین کفش هایی با حرکتی که با آن دمپایی می پوشیم نامی به دست آوردند:

بدون هیچ تلاشی با پای خود “لغزش” می کنیم. اسلایدرها در دهه 90 به عنوان کفش های ساحلی و استخری محبوب بودند. با بازگشت مد دهه نود، دمپایی ها در مجموعه های Puma، Rihanna، در کمد لباس های مدل ها و ستاره ها ظاهر شدند.

لغزنده های نسل جدید قبلاً همه قوانین را شکسته اند: آنها زمستانی ساخته شده اند و با خز تکمیل شده اند. با افزودن بدلیجات به مدل شب تبدیل شد.

فلیپ فلاپ دمپایی، متشکل از یک زیره لاستیکی و دو بند، که روی ساق بین انگشت شست و سبابه ثابت شده است. ویژگی های متمایز: زیره لاستیکی، دو غشا. مواد بالا – لاستیک، منسوجات، پوست.

در اتحاد جماهیر شوروی، آنها برای اولین بار از ویتنام وارد شدند، از این رو نام آن است. در کشورهای انگلیسی زبان به چنین کفش هایی فلیپ فلاپ می گویند، در ژاپن zōri (zōri)، در لهستان – زنان ژاپنی (japonki).

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.