کشک خشک گوسفندی عامل شیوع بیماری در افراد مسن شد

شیر توفو یا کشک خشک گوسفندی یک محصول لبنی است که از خمیر کردن شیر با مایه پنیر یا اسیدی مانند آب لیمو یا سرکه و سپس جدا کردن قسمت مایع (به نام آب پنیر ) به دست می آید. افزایش اسیدیته باعث جامد شدن پروتئین شیر ( کازئین ) می شود.

برخی از نمونه های محصولات کشک عبارتند از پنیر کوتیج , کوارک و پنیر . در آسیا ، کشک معمولاً از تخمیر شیر تهیه می شود. در هند از شیر گاومیش استفاده می شود زیرا چربی بیشتری دارد و کشک غلیظ تری تولید می کند.

ویرجان یک ماده باکتریایی است که در تهیه کشک و پنیر استفاده می شود . شیر را می توان توسط باکتری ها یا با استفاده از آب لیمو یا سرکه جامد کرد، اما باکتری های فاسد نیز نقش دارند. کشک از این باکتری ها تهیه می شود.

این نوع مربا به روشی متفاوت در تهیه پنیر نیز مفید است. همچنین شیر حاوی یا حاوی هر ماده اسیدی، مخلوطی است که پس از مدتی نگهداری، محصول شیر را تشکیل می دهد. این پانیر.

کشک

یا چانا بی آب است. پروتئین شیر (چربی شیر) به دلیل افزایش اسیدیته شیر جامد می شودوضعیت به دست آمده است. و مایع باقی مانده تخلیه می شود. از آن برای تهیه پنیر یا راسگولا استفاده می شود .

پنیر کوتیج نوعی پنیر بسیار تازه است که از شیر پاستوریزه اسیدی شده تهیه می شود . این محصول فرعی تولید پنیر سخت است که هنوز باید آبگیری شود تا بتوان آن را به عنوان پنیر رسید.

پنیر کوتیج یکی از محصولات لبنی محبوب به ویژه در اروپای مرکزی و شرقی است که از آن به عنوان دسر یا برای غذاهای شیرین و تند استفاده می شود. نباید آن را با پنیر دلمه یا پنیر خامه ای اشتباه گرفت.

اصطلاح “کوارک” ( کوارک آلمانی ) در اواخر دوره زبان آلمانی عالی میانه به عنوان twarc ، کوارک و zwarg از زبان اسلاوی سوربی سفلی به عاریت گرفته شد، جایی که به عنوان twarog شناخته می شود (مقایسه کنید twaróg لهستانی ، Tworog روسی و tvaroh چکی ).

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.