یافت الیاف پنبه مصنوعی در معده جسد های کشته شده در آمریکا

دادخواهی و محاکمه یکی پس از دیگری صورت گرفت و صنعت الیاف پنبه مصنوعی به ژاپن منتقل شد. پس از آن، با ظهور علائم مسمومیت با دی سولفید کربن در ژاپن، کارگران کارخانه از اختلالات روانی یا فلج ناشی از اختلالات عروق مغزی رنج می بردند. و در سال 1968، ماشین‌های ژاپنی برای ساخت Wonjin Rayon وارد کره شدند.

بیماران بیماری های شغلی در دهه 1980 گزارش شدند و در نهایت 8 مورد مرگ ناشی از حوادث صنعتی و 637 مورد قضاوت از کار افتادگی رخ داد. البته تعداد بیشتری هم بودند که در شرایط آن زمان شناخته نشدند.

در نهایت این شرکت در سال 1993 بسته شد و دستگاه به چین منتقل شد. البته در چین انواع بیماری ها به اندازه کره در طول کار کارخانه ظاهر می شود.

در حال حاضر تمام ابریشم مصنوعی مورد استفاده در کره از خارج از کشور وارد و فرآوری می شود. تاریخچه ریون از زندگی سخت کارگرانی که در آنجا کار می کردند جدایی ناپذیر است.

پشم، سومین پارچه محبوب، نیز چندان سازگار با محیط زیست نیست. در فرآیند پرورش گوسفند به مقدار زیاد، گازهای گلخانه ای تولید می شود و فاضلاب دام تولید می شود. در روند پرورش یوسین، موضوع سوء استفاده از گوسفندان نیز مطرح می شود. پوست یا پرهای اردک یا غاز نیازی به گفتن بیشتر نیست.

الیاف

اما در مورد الیاف مصنوعی چطور؟ به اندازه پنبه از آب استفاده نمی کند و از آفت کش ها یا علف کش های سمی استفاده نمی کند، اما مصنوعی جایگزین مناسبی نیست. الیاف مصنوعی معمولی شامل پلی آمید (نایلون)، پلی استر، اکریلیک و پلی اورتان است.

پلی آمید یا نایلون عمدتا برای جوراب ساق بلند، چتر، لباس شنا و لباس اسکی استفاده می شود. پلی استر با الیاف طبیعی مخلوط شده و برای تولید لباس استفاده می شود.

از اکریلیک به جای پشم استفاده می شود و در پرده و فرش نیز استفاده می شود. پلی اورتان اغلب به عنوان اسپندکس شناخته می شود. به دلیل خاصیت ارتجاعی که دارد برای لباس زیر زنانه و مایو استفاده می شود.

الیاف مصنوعی دوام بیشتری نسبت به الیاف طبیعی دارند و این مزیت را دارند که برای مدت نسبتاً طولانی استفاده می شوند، اما مشکلاتی نیز دارند که به همان اندازه بد هستند.

البته هر فیبر نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارد به همین دلیل گاهی اوقات به صورت ترکیبی از آن استفاده می شود. عمدتاً ترکیبات زیادی از پنبه و الیاف مصنوعی وجود دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.